Változó világunkban a fejlesztési projektek megvalósításának sebessége és minősége a XXI sz. legnagyobb versenyelőnye lett!
Példák a nehézségekből:
A vállalatok 90%-a nem képes sikeresen végrehajtani a stratégiáját. – Balanced Scorecard Collaborative
- A technológiai fejlesztések 60-70%-a eredménytelen – SEI
- Az elmúlt 10 évben 10-ből 8 fúzió bukott meg az USA-ban – Fast Company
- A vállalatoknak csupán 13%-a értékeli innovációs kísérleteit sikeresnek – Six Sigma felmérés
- 10-ből 7 CRM kezdeményezés megbukik – Aberdeen Research
Fejlesztési programunk háttere
A Sämling szervezetfejlesztő tanácsadói már 12 éve sikerrel használják a Német Projektmenedzsment Szövetség képzéseit és tanácsadói tudásbázisát. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján kialakítottuk a sikeres projektek tervezésének és végrehajtásának komplex eszközrendszerét. Tapasztalataink szerint 3 fő területet szükséges megerősíteni a szervezeten belül a sikeres projektek szempontjából. A projektirányító bizottság, projektmenedzserek, a projekt team tagok csoporton belüli és csoportok közötti együttműködése teszi lehetővé az eredményes projekt megvalósulásokat és a XXI. század követelményeinek megfelelő projektmenedzsment kultúra kialakítását.
Munkánk során gyakran találkozunk azzal a jelenséggel, hogy a potenciális tréning résztvevők ugyan nem dolgoznak nagy volumenű, nagy költségvetésű, sok erőforrást megmozgató, magas komplexitású projekteken, ellenben mindennapi business as usual feladataik mellett számos projektben vesznek részt, ill. komplex feladatokat menedzselnek.
Mivel ezen kollégák számára a klasszikus projekt menedzsment tréningek gyakran túl módszertan fókuszúak, és kevésbé reflektálnak az együttműködés és kommunikáció hiányosságaira, egy olyan programot hoztunk létre, amely túlmutat a projektmenedzsment oktatás klasszikus felfogásán, és a feladat / projekt tervezés eszközei mellett hangsúlyosan kezeli a humán oldal menedzselését is. A résztvevők a saját életükből hozott pilot/minta eseteken dolgoznak, kipróbálva minden említésre kerülő eszközt, tippet, trükköt.
Projektek megtérülésének fokozása – változáskezelés
A versenyképesség záloga a változások gyors és hatékony bevezetése, ugyanakkor épp a változások terhelik meg leginkább a szervezetek erőforrásait. A Változás Felgyorsítási Módszertan lehetővé teszi, hogy a szervezetek változás-bevezetési projektjeiket időben, költségkereten belül maradva és az összes célt elérve valósítsák meg.
Cégünk és az IMA stratégiai együttműködése keretében használja az „Accelerating Implementation Methodology” (Változás Felgyorsítási Módszertant), amelyet széles körben alkalmaznak a kritikus üzleti változások sikeres implementációja során, például:
- Vállalatirányítási rendszerek bevezetésénél
- Fúziók/akvizíciók levezénylésénél
- Six Sigma és Lean bevezetéseknél
- Méretcsökkentési, karcsúsítási projekteknél
- Vállalati kultúra-váltásoknál és egyéb szervezeti átalakításoknál
- Üzleti folyamatok újratervezési projektjeinél
Beavatkozási területek
A módszer legfontosabb eredménye, hogy felgyorsul a projektek megtérülése és hozzájárul a szervezet hosszútávú változási képességének fejlődéséhez.
Legfontosabb nemzetközi referenciák
Programunkat ajánljuk
Mindazoknak, akik szeretnék komplexebb feladataikat, projektjeiket hatékonyabban elvégezni és ehhez megszerezni mindazon módszertani tudást, ami biztosítja a sikert mind a humán- mind a technikai oldalon.
Továbbá ajánljuk figyelmükbe az alábbi témaspecifikus tréningjeinket is:
- FOLYAMAT ÉS TERMÉK TRANSZFER PROJEKTEK MENEDZSMENTJE
- A PROJEKTMENEDZSMENT EMBERI OLDALA
- PROJEKT TANÁCSADÁS
- PROJEKT COACHING A GYAKORLATBAN
- PROJEKTVEZETŐK PROGRAMJA
- PROJEKT SZERVEZET ÉS KULTÚRA KIALAKÍTÁSA
További információkét látogasson el a Sämling Solution Consulting Projektmenedzsment oldalára.
Ha szeretne érdekes cikkeket és személyre szóló ajánlatokat kapni, akkor iratkozzon fel hírlevelünkre is!
Lépjen velünk kapcsolatba!
Amennyiben Ön vállalatfejlesztésben gondolkodik és kifejezetten a cégére szabott megoldásokat keres, én és a kollégáim készségesen állunk rendelkezésére!
Ecsédi István
Telefon: +36 20 923 54 05
E-mail: istvan.ecsedi@improversgroup.hu